ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9625223
*
nr 962 5223
Spegel
Empirestil, höjd: 81 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 18:02:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 15:17:07
1
100 kr
17/5 08:30:15
1
250 kr
18/5 17:49:06
2
200 kr
18/5 17:49:06
1
250 kr (Budbetjänt)
18/5 17:49:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 962 5223
Spegel
Empirestil, höjd: 81 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 15:17:07 | 1 | 100 kr |
17/5 08:30:15 | 1 | 250 kr |
18/5 17:49:06 | 2 | 200 kr |
18/5 17:49:06 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
18/5 17:49:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45